VSK x Mellinger Bil

VSK Fotboll är glada att meddela att Mellinger Bil fortsätter sitt partnerskap med föreningen som Bronspartner.

Mellinger Bil är ett väletablerat familjeföretag i Västerås med lång erfarenhet inom bilbranschen. Sedan starten 1966 har de erbjudit försäljning av både nya och begagnade bilar samt service och kundanpassade lösningar för sina kunder. Med stark lokal förankring och fokus på kvalitet, trygghet och personlig service har Mellinger Bil byggt upp ett gott rykte i regionen.

Genom sitt fortsatta engagemang i VSK Fotboll är Mellinger Bil med och bidrar till föreningens utveckling, samtidigt som de visar sitt stöd för den lokala idrotten.

Jan Mellinger säger:

”Mellinger Bil har funnits i Västerås sedan 1966. Genom åren har vi haft ett stort intresse för stadens idrott. Det ska bli roligt att följa VSK i Allsvenskan och vi önskar laget lycka till under säsongen.”

En Bronspartner är en partner som bidrar med mellan 100 000–300 000 kronor till VSK Fotboll.
Post count: 4
Array ( ) 1

Viktig information kring vår merchandise

Biljetterna till hemmapremiären släpps idag kl. 12.00

Matchreferat – Östersunds FK hemma

Inför Östersund