Biljettläget inför GAIS
På lördag den 9 maj klockan 15.00 är det dags för ny allsvensk hemmamatch när GAIS gästar Hitachi Energy Arena. Intresset är stort och flera sektioner börjar snabbt fyllas upp.
I skrivande stund återstår 422 platser på hemmasitt. Den populära solsitt är i princip slutsåld, med endast 7 platser kvar.
Familjeläktaren fortsätter att vara ett attraktivt val för barnfamiljer. Där finns just nu 267 platser kvar. Tänk på att minst ett barn krävs i sällskapet för att boka plats på denna sektion.
På ståplatsläktarna finns det fortfarande bra med möjligheter att säkra sin biljett. På hemmastå återstår 684 platser, medan föreningsståplats har 887 platser kvar tillgängliga. På bortastå finns i nuläget 676 platser kvar.
Sammanfattning av biljettläget:
887 platser kvar på föreningsståplats
684 platser kvar på hemmastå
676 platser kvar på bortastå
422 platser kvar på hemmasitt
267 platser kvar på familjeläktaren
7 platser kvar på solsitt
Se till att säkra din plats i tid och var med och stötta laget på plats när vi tar oss an GAIS!