Tre segrar för VSK Fotboll i helgen.
Då erbjuder Bredbar specialpriser.
– En trippel värd att fira, säger restaurangens delägare Daniel Karacan till vskfotboll.nu.
VSK Fotboll besegrade streckkollegan IK Brage i söndagens rysare på Swedbank Park på Rocklunda i Västerås (2–1) och har chansen att nå kvalspel till superettan.
Men det var inte enda framgången.
Grönvitt vann även i SM-slutspelet:
Resultaten innebär att VSK Fotboll får möta Malmö FF (juniorer) respektive Djurgården (pojkar) i SM-kvartsfinalerna.
– Jag är mycket imponerad av de tre viktiga segrarna, säger Daniel Karacan (bilden) om Grönvitts succé i helgen.
Därför firar Bredbar i Melkerhuset i Västerås city VSK Fotbolls makalösa helg med specialpriser för publiken.
I dag får den som äter på Bredbar 10 procent rabatt på ordinarie priser medan den som hämtar sin måltid får 20 procents rabatt.
Luncherbjudandet från Bredbar inkluderar bröd, dryck, mat och kaffe/te.
– Visa seriekortet eller matchbiljetten från matchen mot Brage.
Grönvitt avslutar serien mot Assyriska i Södertälje och Landskrona Bois på Swedbank Park.
– Vi hoppas och tror att det blir kvalspel till superettan och fortsatta framgångar för fotbollsakademin, säger Daniel Karacan.
BREDBARS MENY OCH ORDINARIE PRISER
Här kan du som vill utnyttja erbjudandet läsa om Bredbars utbud